cena za 1 szt. : 249 zł  212 zł

120 kapsułek
(promocja świąteczna)

cena za 2 szt. : 498 zł  399 zł

2 x 120 kapsułek
(promocja świąteczna)

KARNOZIN extra

Liczba kapsułek w opakowaniu: 120 sztuk

Składniki w dziennej porcji produktu: w dziennej porcji (2 kapsułki):
L-Karnozyna (β-alanylo-L-histydyna) 250 mg
Witamina E (bursztynian D-alfa-tokoferylu) 40 mg (333% RWS*)
Koenzym Q10 40 mg
L-Karnityna 40 mg
Wyciąg z borówki bagiennej (Vaccinium uliginosum Linn, 4:1) 40 mg
Wyciąg z pestek winogron (Vitis vinifera, L ) 40 mg

*RWS: dzienna referencyjna wartość spożycia dla osób dorosłych.

Dipeptyd karnozyna składa się z dwóch aminokwasów: L-histydyny i β-alaniny.

Kolejnym składnikiem produktu jest witamina E, najważniejszy przeciwutleniacz w grupie witamin.

Koenzym Q10 jest bardzo ważną substancją nowoczesnego podejścia do medycyny mitochondrialnej. Jako ważny składnik mitochondrialnego łańcucha oddechowego odgrywa kluczową rolę w procesie ATP w mitochondriach, wpływając na kierunek poziomu energii w komórkach.

Koenzym Q10 ma silne właściwości antyoksydacyjne – neutralizuje wolny tlen i inne rodniki, a także regeneruje witaminę E. Pokazuje działanie antyoksydacyjne lipidów, zapobiegając w ten sposób zmianom lipoproteinowym oraz powstawaniu i rozwojowi chorób miażdżycowych.

Dobrze wiadomo, że organizm ludzki jest zdolny do biosyntezy. Jednak w pełni działa tylko do lat 40-tych. Biosynteza ciała stale spada i staje się bardzo niska w późniejszych latach, a przy braku różnorodności w żywieniu istnieje ryzyko wystąpienia niektórych lub kilku chorób mitochondrialnych. Inne ryzyko wiąże się z przyjmowaniem statyn przez ludzi.

Hamują enzym reduktazę HMG-CoA, a tym samym zapobiegają endogennemu tworzeniu się cholesterolu, ale także wpływają na metabolizm mewalonianu, prekursora CoQ10. Z powodu braku mewalonianu ten ważny metabolit CoQ10 jest niedostępny, a po chwili widoczne stają się jego konsekwencje. Wnioskujemy, że 50-letnia osoba, która przyjmuje statyny, musi również zawierać niezbędny suplement diety zawierający CoQ10.

L-karnityna jest biologicznie ważna, a fakt na jej korzyść wskazuje, że znajduje się ona w mleku. Dlatego sztuczne mleko dla niemowląt jest wzmocnione karnityną i tauryną.

L-karnityna znajduje się w dużych ilościach w aktywnych metabolicznie narządach, szczególnie w mięśniach, gdzie odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych, takich jak mitochondrialne β-utlenianie kwasów tłuszczowych. Odgrywa rolę w tworzeniu ATP w mitochondriach mięśnia sercowego, co wzmacnia mechanizm ochronny serca.

Kompleksowość produktu uzupełnia ekstrakt z borówki bagiennej i pestek winogron, które znane są z bogatej zawartości korzystnych flawonoidów i polifenoli, resweratrolu.

Produkt odpowiedni dla wegetarian/wegan. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem. Preparat nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 roku życia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety lub zdrowego stylu życia. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Produkt nie jest lekiem i nie służy do diagnozowania, leczenia, ani zapobiegania chorobom.

Karnozyna występuje całkowicie naturalnie w każdej komórce ludzkiego ciała. Jej największe stężenie znajduje się w mózgu, sercu i tkance mięśniowej. Co istotne, ilość karnozyny w tkankach kręgowców obniża się z wiekiem.

Karnozyna jest całkowicie naturalnym produktem o czym świadczy fakt uzyskania bezpłatnego certyfikatu po analizie laboratoryjnej przeprowadzonej przez ogólnoświatową organizację antydopingową w Kolonii w Niemczech.
L-karnozyna posiada strukturę dipeptydu utworzonego z dwóch aminokwasów (β-alaniny i L-histydyny) i jest głównym aktywnym składnikiem produktu KARNOZIN extra.

KARNOZIN extra ma unikalną recepturę i specyfikę działania, której nie można porównać z innymi produktami dostępnymi na rynku zawierającymi karnozynę ponieważ jej czas działania wynosi od 8-12h.

Karnozyna znacząco przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania komórki. Może odmłodzić komórkę, która jest w procesie starzenia, przywracając w ten sposób jej normalną funkcję i przedłużając jej życie.

Karnozyna skutecznie działa przeciwko procesom prowadzącym do pogorszenia stanu lub zmiany struktury komórki. Zapobiega to rozwojowi różnych chorób. Niektóre z tych procesów są wynikiem działania wolnych rodników, które eliminuje karnozyna jako silny przeciwutleniacz. Ponadto karnozyna działa hamująco na proces glikacji (wiązanie glukozy z białkami) co zapobiega powstawaniu powikłań cukrzycy takich jak: zaćma, miażdżyca tętnic lub spadek czynności nerek. Podobnie dotyczy ona zapobiegania karbonylowania (białka wiążące grup karbonylowych), które prowadzi do zakłóceń w strukturze białka, stopniowo aż do ich całkowitego zniszczenia.

Karnozyna wspomaga usuwanie z organizmu metali ciężkich takich jak miedź, cynk, żelazo ale także metali toksycznych takich jak arsen, ołów, rtęć, kadm i nikiel.

Ze względu na swoje działanie w mózgu karnozyna jest również znana jako neuroprotektor lub neuropeptyd. Innymi słowy, zachowuje komórki nerwowe i pełni funkcję przekazywania impulsów nerwowych (neurotrasmiter).

 Przedstawiamy graficzną prezentację różnicy w działaniu Karnozin Extra i czystej L- karnozyny w tych samych dawkach Karnozin Extra i czysta L-karnozyna:

POZOSTAŁE PRODUKTY

2 x KARNOZIN extra

2 x 120 kapsułek
(promocja świąteczna)

cena : 498 zł  399 zł

KOLOSTRUM extra

120 kapsułek
(promocja świąteczna)

cena : 279 zł  237 zł

KOMPLEX Q10

120 kapsułek
(promocja świąteczna)

cena : 249 zł  212 zł

stIMUNO KOMPLEX

120 kapsułek
(promocja świąteczna)

cena : 297 zł  237 zł