Produkty będą w sprzedaży od 24 listopada 2018. W związku z dużym zainteresowaniem uruchomiliśmy listę chętnych osób do zakupu naszych suplementów. Transakcje oraz wysyłka będą realizowane po 24 listopada. Jeżeli jesteś zainteresowany zmówieniem naszych produktów prosimy o kontakt na adres: zamowienia@carno-med.pl lub telefonicznie: +48 883190483

KOMPLEX Q10

Liczba kapsułek w opakowaniu: 120 sztuk

Składniki w dziennej porcji produktu: w dziennej porcji (2 kapsułki):
Inulina 70 mg
Koenzym Q10 70 mg
Resweratrol 55 mg
Witamina E 20 mg (167% RWS*)
L-karnityna 20 mg
Wyciąg z pestek winogron (Vitis vinifera, L ) 40 mg

*RWS: dzienna referencyjna wartość spożycia dla osób dorosłych.

Polecane dla osób:

  • z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi i wysokim ciśnieniem krwi
  • podczas terapii statynami
  • z chorobami mitochondrialnymi
  • z cukrzycą
  • odzyskujących siły po wyczerpujących treningów
  • z zaburzenia zwyrodnieniowymi układu nerwowo-mięśniowe: stwardnienie rozsiane, ALS, choroba Alzheimera i Parkinsona oraz jako środek prewencyjny dla każdej zdrowej osobie powyżej 30 lat

Koenzym Q10 występuje we wszystkich żywych istotach, które oddychają ponieważ wytwarza energię niezbędną do oddychania.

Jak dotąd badania wykazały, że koenzym Q10 jest częścią organelli komórkowych – mitochondriów, które reprezentują „elektrownię” każdej komórki, ponieważ dostarczają około 95% energii niezbędnej do wykonywania procesów życiowych. Koenzym Q10 uczestniczy w tworzeniu ATP (trifosforanu adenozyny), którego komórki są wykorzystywane do przeprowadzenia wszystkich procesów fizjologicznych. Koenzym Q10 jest ważnym mediatorem we wszystkich procesach utleniania-redukcji. To on ułatwia i reguluje wszystkie reakcje biochemiczne. Niezależnie od tego czy chodzi o podział, ruch komórki czy proces metaboliczny – wszystko to wymaga energii. W przypadku braku koenzymu Q10 proces wytwarzania energii zostaje przerwany a co za tym idzie wszystkie procesy biochemiczne w komórce. Największa niezbędna ilość koenzymu Q10 jest produkowana w wątrobie. Aby wytworzyć koenzym Q10 w wątrobie konieczne są aminokwasy tyrozynowe i kwas mewalonowy (który jest również ośrodkiem cholesterolu).

Zdolność do syntetyzowania koenzymu Q10 zmniejsza się w zależności od wieku, powodując stopniowe zmniejszanie produkcji energii w komórkach. Stopniowy spadek funkcji komórki a tym samym tkanek, narządów, układów narządów itp. W rezultacie organizm walczy mniej z zaburzeniami czynnościowymi, zwiększa częstotliwość występowania chorób, stres i sytuacje stresowe osłabiają układ odporności.

Badania wykazały również, że koenzym Q10 ma znaczenie jako suplement w przypadkach gdy występują problemy zdrowotne związane ze stresem oksydacyjnym (wysoka zawartość wolnych rodników tlenu). Zastosowanie koenzymu Q10 znacząco zmniejsza procesy zapalne (CRP) i stres oksydacyjny u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, szczególnie u pacjentów stosujących statyny. Jest to również bardzo ważny suplement profilaktyczny, który może poprawić stan tzw. kardiomiopatii statycznej i inne miopatie (mięsień sercowy oraz inne mięśnie w ciele). Zastosowanie koenzymu Q10 wpływa również korzystnie na przewlekłą niewydolność serca. Chroni także uszkodzenia DNA przed możliwymi mutacjami, które mogą powodować wolne rodniki.

Zastosowanie koenzymu Q10 okazało się skutecznym zapobieganiem rozwojowi chorób nerek i zaburzeń neurologicznych. Przyspiesza także funkcję śródbłonka (elastyczność, zapobiega rozwojowi miażdżycy), a tym samym zmniejsza odsetek rozwoju choroby sercowo-naczyniowej u osób starszych – ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

U pacjentów ze stwardnieniem rozsianym koenzym Q10 zmniejsza stres oksydacyjny, co jest typowym efektem ubocznym tej choroby (zwiększa aktywność przeciwutleniającą enzymu). Istnieje tzw. funkcja neuroprotekcyjna – chroni tkankę nerwową przed uszkodzeniem. Jego pozytywny wpływ badano w innych chorobach neurodegeneracyjnych: choroba Huntingtona (pląsawica), choroba Alzheimera, stwardnienie zanikowe boczne, ataksja Friedricha, choroba Parkinsona, itp.

Należy zauważyć, że właściwości koenzymu Q10 są bardzo ważne w chorobach ginekologicznych, w szczególności jako zapobieganie stanowi przedrzucawkowemu w czasie ciąży i aborcji. Zmniejsza również procesy angiogenezy (tworzenie nowych naczyń krwionośnych w wyniku aktywności nowotworu, wzrostu guza i przerzutów).

Q10 uczestniczy w tworzeniu energii w każdej komórce naszego organizmu. Działa jak katalizator w procesie przekształcania żywności w energię, która występuje w mitochondriach.

Życie bez koenzymu Q10 nie jest możliwe – w przypadku braku tego ważnego składnika odżywczego nasze ciało po prostu nie może funkcjonować.

POZOSTAŁE PRODUKTY

KARNOZIN extra
KOLOSTRUM extra
stIMUNO KOMPLEX