O NAS

Misją Carnomed jest promowanie usług medycznych wykorzystujących efektywne narzędzia diagnostyczne oraz produkty oparte tylko i wyłącznie o naturalne składniki. Nasze usługi obejmują edukację, diagnostykę, doradztwo oraz suplementy diety dążące do stabilizacji na poziomie komórkowym umożliwiając tym samym regenerację organizmu. Karnozin extra to produkt z którego jesteśmy szczególnie dumni.

CarnoMed rozpoczął swoją działalność jako organizacja charytatywna pomagająca osobom z autyzmem. Wszystkie nasze produkty są przygotowywane wyłącznie z naturalnych substancji bez użycia składników genetycznie modyfikowanych, według wskazań najlepszych naukowców. Dziś jest to międzynarodowa firma składająca się z zespołu młodych ludzi, którzy działają w interesie twojego zdrowia. Promuje wyniki badań naukowych nad medycyną mitochondrialną, które mogą znacznie poprawić życie ludzi.

Nasz zespół medyczny, wykorzystujący najpopularniejszą na świecie technologię medyczną, może wykryć istniejące lub potencjalne zaburzenia w twoim ciele i zalecić odpowiednie leczenie produktami rozwinięte przy pomocy medycyny mitochondrialnej.

Carnomed oferuje tylko najlepsze suplementy diety. Z przyjemnością podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem! Wspaniałe doświadczenia naszych użytkowników są podstawą naszego sukcesu.

Czekam na wiadomość od Ciebie.

Medycyna mitochondrialna

Medycyna mitochondrialna odnosi się do wszystkich problemów zdrowotnych, które powstają w wyniku niewłaściwego funkcjonowania mitochondriów. Mitochondria znajdują się we wszystkich komórkach i stanowią centralne miejsce metabolizmu komórki. Są odpowiedzialne za wytwarzanie energii, która jest potrzebna każdej komórce do normalnego funkcjonowania. Większość mitochondriów znajduje się w komórkach, które produkują i zużywają najwięcej energii (komórki serca, mózgu i mięśni szkieletowych). Ze względu na wytwarzanie dużych ilości energii w mitochondriach powstaje duża liczba wolnych rodników, które są usuwane przez różne enzymy antyoksydacyjne jakie posiada każda komórka. Kiedy zdolność antyoksydacyjna komórki nie jest w stanie zneutralizować wszystkich wolnych rodników powstających w wyniku oddychania komórkowego pojawia się zaburzenie funkcji mitochondriów. Zachowana struktura i funkcja mitochondriów jest niezbędna do pracy każdej komórki, narządu, a w konsekwencji całego organizmu.
Karnozyna Extra chroni mitochondria przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Posiada właściwości przeciwutleniające i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie każdej komórki.

Badania medyczne

Nieustannie dbamy o rozwój naszych produktów dlatego też nasz dział R&D w Serbii prowadzi aktualnie następujące badania: 

– Badania in vivo – Badanie zdolności neuro-modulacyjnej produktu Karnozin Extra na zwierzęcym modelu autoimmunologicznego zapalenia mózgu i rdzenia (modele zwierzęce stwardnienia rozsianego)
– Badania in vitro – Zdolność przeciwutleniająca (neutralizacja rodników hydroksylowych)
– Badania in vitro – Zdolność antyoksydacyjna (neutralizacja rodników azotowych)
– Badania in vitro – Zdolność antyoksydacyjna (neutralizacja peroksydacji lipidów)
– Badania in vitro – porównawcze zdolności antyoksydacyjne
– Badania in vitro – Badanie zdolności neuro-modulacyjnej produktu Karnozin Extra na hodowlę komórek neuroblastów i ich potencjalnych korzyści dla komórek mózgowych

NASZE PRODUKTY
KARNOZIN extra
KOLOSTRUM extra
KOMPLEX Q10
stIMUNO KOMPLEX