Carnomed d.o.o. (nasz odpowiednik w Serbii), we współpracy z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu w Nowym Sadzie, chciałby poinformować o wynikach badań, które uzyskaliśmy. Użyliśmy zwierzęcego modelu stwardnienia rozsianego u myszy.
Badania te wykazały znaczące i bardzo ważne wyniki i chcielibyśmy je udostępnić Tobie.
Karnozin Extra:
1. Pomaga w proliferacji i przebudowie tkanki nerwowej. Zwiększa siłę proliferacyjną neuroblastów i wykazuje jakościowo znaczący potencjał ochronny na tkance
nerwowej.
2. Znacznie zmniejsza objawy u myszy cierpiących na stwardnienie rozsiane. Naciek zapalny ulega zmniejszeniu, a mniejsze obszary demielinizacji obserwuje się przy dawkach 6 kapsułek na dobę.
3. Karnozin Extra, nawet przy wysokich dawkach, nie wykazywał żadnego szkodliwego wpływu na serce, płuca, wątrobę, nerki, mózg, trzustkę, śledzionę, jądra i tkanki przewodu pokarmowego. To kwalifikuje nasz produkt jako wysoce bezpieczny w użyciu

Analiza histologiczna i morfologiczna nie wykryła żadnych strukturalnych i funkcjonalnych zmian w komórkach wyżej wymienionych tkanek. To odkrycie kwalifikuje nasz produkt Karnozin Extra jako wysoce bezpieczny produkt do użytku, ponieważ nie zaobserwowano żadnych negatywnych skutków.

Obecnie trwają dalsze badania w tym kierunku. Niedługo powrócimy z kolejnymi wynikami.