Karnozyna substancja XXI wieku.

Karnozyna substancja XXI wieku.

L-karnozyna inaczej beta-alanylo-L-histydyna to organiczny związek z grupy dipeptydów. Jest to połączenie dwóch aminokwasów a mianowicie beta-alaniny i histydyny.

Spożywanie alkoholu prowadzi do stresu oksydacyjnego w wątrobie.

W Polsce niestety spożywamy coraz więcej alkoholu. Do kieliszka zaglądają znani z telewizji, prezesi, dyrektorzy, robotnicy na budowie oraz rodzice nie radzący sobie z dziećmi.Sklepów z alkoholami wyrosło jak grzybów po deszczu ale nie ma się co dziwić jeżeli samych tylko “małpek” sprzedaje się w Polsce 3 mln dziennie.

SM – nowe badanie interwencyjne Carnomed

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rozpoczęliśmy kolejne badanie na karnozynie. Tym razem jest to interwencyjne badanie z doustną karnozyną w stwardnieniu rozsianym.

Karnozyna dla sportowców

Rosyjski naukowiec ES Severin pokazał już w 1953 r., że karnozyna znacząco przyczynia się do fizykochemicznego buforowania mięśni szkieletowych, co utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową, gdy duża ilość H (+) jest wytwarzana w związku z gromadzeniem się kwasu mlekowego podczas intensywnego ćwiczenia. Karnozyna odpowiada za 30% pojemności buforowej organizmu.

Wzmocnij swoje mitochondria już dziś

W ciągu kilku pokoleń zmiany, które zaszły na ziemi, środowiskowe, przemysłowe, społeczne, chemiczne i technologiczne są ogromne. Musimy dostosować się do tych zmian, a to wymaga czasu, nawet wielu wieków. Czy to znaczy, że ludzie naprawdę przestają brać to wszystko pod uwagę? Patrząc na to, dlaczego nasze zdrowie zawodzi.

Mitochondria, dlaczego chorujemy?

To jest pytanie, które często sobie zadajemy. Odpowiedź na to pytanie sięga znacznie dalej niż w momencie gdy po raz pierwszy zauważymy objawy. Istnieje sześć typowych czynników wywołujących chorobę a szósty jest prawdopodobnie najważniejszy ale do niego dojdę na końcu. Oto mały pogląd na to, co powoduje choroba w ciele.

Oficjalne badanie: Karnozin extra a stwardnienie rozsiane (SM)

Karnozin extra a stwardnienie rozsiane - oficjalne badanie. Carnomed d.o.o. (nasz odpowiednik w Serbii), we współpracy z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu w Novi Sad, chciałby poinformować o wynikach badań, które uzyskaliśmy. Użyliśmy zwierzęcego modelu stwardnienia...