Karnozin Extra a stwardnienie rozsiane.

Karnozin Extra u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym wykazał zaskakujące efekty działania. Pacjenci przyjmujący tą karnozynę obserwowali, że objawy które wystąpiły przed podaniem karnozyny wycofały się. Ponieważ SM może uszkodzić neurony w mózgu i rdzeniu kręgowym, mięśnie mogą stać się słabe i niewydolne. Zauważali oni, że karnozyna zwiększa siłę i skurcz mięśnia oraz zmniejsza kurcze mięśni. Ponadto pierwszym objawem, który pacjenci najczęściej zauważają po użyciu karnozyny, jest tak zwane „ciepło w nogach”. Odkrycia te można wyjaśnić wpływem karnozyny, która działa jak neuropeptyd (wzmacnia przekazywanie impulsów nerwowych) oraz usuwa toksyczne produkty metaboliczne z komórek, które narażone były na stres oksydacyjny. Pacjenci zauważają także, że zmniejszyły się zmęczenie, mrowienie, zawroty głowy, nudności i problemy wzrokowe. Są również pacjenci którzy zaraz po zdiagnozowaniu u nich SM od razu zaczęli stosować karnozynę i nie pojawiły się u nich widoczne objawy chorobowe.
W obecnym czasie nie ma oficjalnego uzasadnienia ani badań klinicznych, które dokładnie wytłumaczyłyby związek między karnozyną i stwardnieniem rozsianym ale informacje zwrotne od pacjentów z SM, którzy brali Karnozin Extra (szczególne postacie suplementu karnozyny) są naprawdę niesamowite!
Pacjenci zgłaszali że:
• Skurcze mają zmniejszoną intensywność i częstotliwość do czasu całkowitego skurczu
• Zauważali znaczny wzrost siły mięśniowej
• Poprawę wzroku
• Poprawę zdolności motorycznej (koordynacji mięśni ramion, ruchów rąk i ramion)
• Zwiększone libido
• Zwiększone rozumienie mowy
Istnieje jeszcze wiele pytań na które szukamy odpowiedzi aby jak najlepiej poznać karnozynę i jej działanie, pracujemy nad tym ale już teraz możemy zapewnić, że Karnozin Extra nie ma toksycznego działania, jest naturalnym suplementem ogólnoustrojowym i nie koliduje ze znanymi terapiami stwardnienia rozsianego, może być bezpiecznie zalecany i stosowany jako dodatkowa terapia w leczeniu tej choroby.Zachęcamy Państwa do wysłuchania opinii pacjentów z SM, którzy stosują Karnozin Extra. Nagrania dostępne są w serwisie You Tube pod ponizszymi linkami:

content_copy