Karnozyna a dysleksja

Udowodniono, że karnozyna jest podstawową i uzupełniającą terapią wielu chorób, w tym zaburzeń uczenia się, stanów związanych z wiekiem i problemami neurologicznymi. Karnozyna stymuluje tworzenie neuroprzekaźników, które wiążą się z receptorami w nerwach, pomagają w ich łagodzeniu i eliminują odpady z komórki. Aktualne badania pokazują, że karnozyna w dysleksji i innych zaburzeniach uczenia się może mieć działanie ochronne i zapobiegawcze.

Zgodnie z opiniami rodziców dzieci z dysleksją za pomocą karnozyny zaburzenia związane z dysleksją uspokoiły się i poprawiło się czytanie.
Badania wykazały, że osoby z dysleksją mają problemy z czytaniem a małe zaburzenia wzroku lub słuchu zakłócają ich koncentrację i uwagę. Dzieci z dysleksją nie mogą filtrować informacji przychodzących co utrudnia rozpoznawanie dźwięków, liter i słów.

Badanie to zostało opublikowane w styczniu 2007 r. W czasopiśmie Psychological Science. Badania prowadzone przez neurologa Zhong Lin Lu z University of Southern California, badacz Anne Sperling z Narodowego Instytutu Zdrowia, psycholog Franklin Manis na University of Southern California psycholog Mark Seidenberg z University of Wisconsin-Madison.

Naukowcy ci uważają, że niezdolność do filtrowania dźwięków pochodzących ze środowiska naturalnego może być spowodowana nienormalnie niskim poziomem neuroprzekaźnika GABA, który pomaga mózgowi odfiltrować nieistotne informacje. Karnozyna między innymi stymuluje produkcję tego neuroprzekaźnika, chroni centralny układ nerwowy i w ten sposób pozytywnie wpływa na dysleksję.

Rodzice dzieci z dysleksją zauważyli poprawę w czytaniu i zwiększoną koncentrację u swoich dzieci już po kilku tygodniach korzystania z Karnozin Extra.

Na wykresie poniżej przedstawiono różnicę w działaniu czystej L-karnozyny i Karnozin Extra:

  Nasze historie

  Poznaj nasze niezwykłe historie 

  Valentina i Milena – Dysfazja i Autyzm

  Matija – Autyzm i Dysharmoniczny rozwój psychoruchowy

  Jakov – Hipotonia

  Rodzina Spasojevic – porażenie mózgowe

  Goran – Dysharmoniczny rozwój psychoruchowy

  Tamara – Dysharmoniczny rozwój psychoruchowy, zaburzenie rozwojowe i ADHD

  Artykuły

  karnozyna

  Poznaj kolejne zastosowanie karnozyny w:

  Stwardnienie rozsiane

  Spektrum Autyzmu

  Sport

  Cukrzyca

  Chroniczne zmęczenie

  Nasze produkty

  KARNOZIN extra

  Karnozyna znacząco przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania komórki. Może odmłodzić komórkę, która jest w procesie starzenia, przywracając w ten sposób jej normalną funkcję i przedłużając jej życie. Karnozyna jest normalnym składnikiem tkanki nerwowej i mięśni szkieletowych.

  KOLOSTRUM extra

  To wyjątkowy suplement diety, produkowany z zachowaniem najwyższych standardów. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości produktu suplement produkowany jest na zimno (mrożenie, liofilizacja). Dzięki temu podejściu zachowuje się większą ilość cennych aminokwasów, immunoglobulin, witamin i minerałów.

  KOMPLEX Q10

  Koenzym Q10 czyli ubichinon jest substancją wytwarzaną we wszystkich komórkach ludzkiego ciała a szczególnie w komórkach narządów, które zużywają większość energii, takie jak :serce, wątroba i nerki. Główną rolą koenzymu Q10 jest produkcja energii, którą każda komórka potrzebuje do normalnego funkcjonowania.

  stIMUNO komplex

  Jest silnym antyoksydantem i silnym immunostymulatorem pochodzenia roślinnego. Chroni organizm poprzez usuwanie wolnych rodników, wzmacnianie układu sercowo-naczyniowego, zmniejszanie ryzyka chorób nowotworowych, detoksykację organizmu, znaczną poprawę krążenia i utleniania tkanek.

  content_copy