Karnozyna a sport

Co jeżeli możesz ?

 • trenować z większą siłą?
 • przedłużyć czas treningu i zwiększyć obciążenie?
 • zwiększyć próg progu beztlenowego?
 • zaangażować w trening szybkokurczliwe włókna mięśniowe (typ II) odpowiedzialne za wzrost mięśni ?
 • szybciej przywrócić energię?
 • zrobić to wszystko w całkowicie naturalny sposób?

Poznaj Karnozin EXTRA suplement przyszłości jak to nazywa wielu naukowców. Karnozyny nie ma na liście środków dopingujących. Nasze produkty zostały przetestowane w laboratorium Uniwersytetu w Kolonii, który jest oficjalną instytucją do testowania suplementów ze Światowej Organizacji Antydopingowej!

Karnozin extra i sport

Karnozyna to substancja składająca się z dwóch aminokwasów (histydyny i beta-alaniny). Kompleks działa jako przeciwutleniacz, który zwalcza wolne rodniki i zapobiega uszkodzeniu ciała. Ta substancja występuje naturalnie w Twoim ciele, jest obecna w mięśniach, szczególnie w szybkokurczliwych włóknach mięśniowych typu II, sercu i mózgu. Karnozyna pozwala na stabilizację pH mięśni absorbuje protony wodoru, które są uwalniane i gromadzą się w czasie treningu mięśni, zapobiega tworzeniu się kwasu mlekowego i w znacznym stopniu stymuluje regenerację a tym samym zapobiega niepożądanemu zapaleniu mięśni. Jedną z ważnych cech karnozyny dla każdego sportowca jest jej zdolność do regulowania pH i wysokiego poziomu kwasu mlekowego w mięśniach. W kwaśnym środowisku zmniejsza się zdolność kurczenia się włókien mięśniowych, wytrzymałość i siła. Karnozyna jest substancją o dużej zdolności buforowania, ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym i najważniejszą jej cechą jest wydłużenie normalnego funkcjonowania uszkodzonych komórek skazanych na „śmierć”. Badania karnozyny wykazały, że odpowiada za 30% zdolności regulacyjnych i regeneracyjnych w organizmie.

Stwierdzono, że po zastosowaniu karnozyny redukcja kwasu mlekowego jest niemal natychmiastowa, mięśnie szybko się regenerują i nadal pracują bez oznak zmęczenia. Zgodnie z tymi badaniami, zwiększona koncentracja karnozyny zwiększa pojemność buforową, co powoduje poprawę wydajności, późniejsze zmęczenie i opóźnione wyczerpanie.

Karnozyna znacznie przyczynia się do stanu fizykochemicznego kwasowości (przy buforowaniu) w mięśniach szkieletowych, które utrzymują równowagę kwasowo-zasadową w trakcie intensywnej pracy mięśni co powoduje nadmiar jonów H + powstających w wyniku akumulacji kwasu mlekowego. A to znacznie zwiększa kwasowość mięśni, co powoduje zmęczenie mięśni, zmniejsza siłę i wytrzymałość a także powolny powrót do zdrowia. Karnozyna zapobiega niepożądanemu zmęczeniu mięśni. Więcej karnozyny oznacza więcej energii, więcej mocy i większą wydajność mięśni. Karnozyna EXTRA to dodatek do pożywienia dla astronautów i absolutny mistrz wśród suplementów.

Długoterminowy problem resorpcji i wykorzystania L-karnozyny został ostatecznie rozwiązany. Po 15 latach badań, mamy formułę karnozyny, która pozwala na pełne wykorzystanie L-karnozyny (bez rozkładu na β-alaninę i L-histydynę w przewodzie pokarmowym) i gwarantuje jej wchłonięcie do każdej komórki organizmu i zachowanie 8-12 godzin.

W ostatnich latach suplementy na bazie beta-alaniny stały się popularne ze względu na ich pośrednią zdolność do syntezy karnozyny. Teraz jest gotowa formuła Karnozin EXTRA, produkt, który gwarantuje maksymalną absorpcję i aktywność mięśni.

  Dlaczego Karnozin extra ?

  Typowy posiłek na bazie czerwonego mięsa dostarcza 250 mg czystej L-karnozyny. Problem polega na tym, że szybko ulega ona degradacji w organizmie przez enzym karnozynazy. Oznacza to, że jeśli osoba dostarcza karnozynę poprzez czerwone mięso, to nie jest to wystarczający czas działania karnozyny w organizmie, aby mogła ona zapewnić trwałe działanie ochronne. Taka sama sytuacja jest z suplementami zawierającymi czystą L-karnozynę. Podczas stosowania czystych suplementów L- karnozyny, przyswajalność wynosi poniżej 20%, zwykle około 10-15%.

  Karnozin Extra to specjalny produkt zawierający L-karnozynę ale chroniony przed karnozynazą.

  Karnozin Extra zapewnia nie tylko stałe, ale także wysokie stężenie karnozyny w tkankach przez okres 8-12 godzin. Dzięki temu jest łatwa do spożycia, ponieważ wystarczy ją spożyć rano i wieczorem, aby zapewnić jej działanie w ciągu całej doby . Aby uzyskać podobny efekt w przypadku czystej karnozyny należy ją przyjmować co około 30 minut oraz w dużo wyższych dawkach (od 1 mg do 2 mg co godzinę)!

  • Przyczynia się znacząco do zmniejszenia ilości kwasu mlekowego gromadzącego się w mięśniach szkieletowych
  • Przyspiesza okresy odzyskiwania siły, odporność, wytrzymałość  i szybkość regeneracji
  • Wspomaga działanie pompy wapniowej
  • Jest silnie działającym naturalnym suplementem dla sportowców
  • Chroni mięśnie przed urazami spowodowanymi detoksykacją reaktywnych aldehydów wytwarzanych przez peroksydację lipidów podczas intensywnych ćwiczeń
  • Podczas intensywnych treningów mięśniowych wytwarzany jest kwas mlekowy (nadmiar jonów H +).Ten wzrost kwasowości mięśni powoduje zmęczenie, zmniejsza siłę i wytrzymałość i spowalnia regenerację.
  • Karnozyna przyczynia się znacząco do buforowania tej nierównowagi chemicznej kwasowości i sprzyja zasadzie kwasowej równowagi podczas intensywnych treningów.
  • Karnozyna stanowi 30% całkowitej pojemności buforowej organizmu. Ostatnie badania potwierdzają, że zwiększone stężenie karnozyny prowadzi do zwiększonej zdolności buforowania jonów H +,  co oznacza, że karnozyna reguluje (buforuje) wewnątrzkomórkową kwasowość (pH). Co ciekawe karnozyna wykazuje tę właściwość kiedy zażywana jest tuż przed ćwiczeniami.

  Na wykresie poniżej przedstawiono różnicę w działaniu czystej L-karnozyny i Karnozin Extra:

   Światowa Organizacja Antydopingowa i  Karnozin extra

   Karnozyny nie ma na liście środków dopingujących. Nasze produkty zostały przetestowane w laboratorium Uniwersytetu w Kolonii, który jest oficjalną instytucją do testowania suplementów ze Światowej Organizacji Antydopingowej!

   Światowa Organizacja Antydopingowa i  Karnozin extra

   Karnozyny nie ma na liście środków dopingujących. Nasze produkty zostały przetestowane w laboratorium Uniwersytetu w Kolonii, który jest oficjalną instytucją do testowania suplementów ze Światowej Organizacji Antydopingowej!

   Nasze pozostałe produkty i sport

   KOLOSTRUM extra

   Kolostrum Extra (siara bydlęca inaczej ubichinion) to aż 750mg substancji  w kapsułce.Naturalnie wytwarzany jest we wszystkich komórkach ludzkiego ciała a szczególnie w komórkach narządów, które zużywają większą część energii. Zostało ono przygotowane z myślą o sportowcach, osobach w okresie rekonwalescencji po przebytych kontuzjach lub chorobach, osobach starszych  i dzieciach. Jest to naturalny suplement diety, który zawiera aktywne składniki, dodające energii i zmniejszające uczucie zmęczenia. Wspomaga sprawność fizyczną i psychiczną oraz naturalne siły obronne organizmu. Dzięki stosowaniu Kolostrum Extra inne suplementy będą lepiej przyswajane przez organizm.

   KOMPLEX Q10

   Regularne stosowanie przez osoby trenujące odpowiedniej suplementacji Q10, nie tylko mocno podnosi wydolność wysiłkową organizmu („naturalny doping”), ale także bardzo wyraźnie zmniejsza mikrouszkodzenia mięśni oraz czas regeneracji po treningu. Ponadto u zawodników stosujących regularnie koenzym Q10 nie stwierdzono występowania obciążeń psychicznych (spadku motywacji, depresji czy napadów lękowych). Komplex Q10 warto stosować zarówno trenując wyczynowo, jak i wtedy, gdy szykujemy „formę na plażę”. Oprócz silnych właściwości antyoksydacyjnych oraz proenergetycznych, Komplex Q10 wpływa również pośrednio na redukcję tkanki tłuszczowej.