Karnozyna a sport

Co jeśli możesz:

• trenować z większą siłą?
• przedłużyć czas treningu i zwiększyć obciążenie?
• zwiększyć próg progu beztlenowego?
• zaangażować w trening szybkokurczliwe włókna mięśniowe (typ II) odpowiedzialne za wzrost mięśni ?
• szybciej przywrócić energię?
• zrobić to wszystko w całkowicie naturalny sposób?

Brzmi zbyt dobrze? Poznaj Karnozin EXTRA suplement przyszłości jak to nazywa wielu naukowców. Karnozyny nie ma na liście środków dopingujących. Nasze produkty zostały przetestowane w laboratorium Uniwersytetu w Kolonii, który jest oficjalną instytucją do testowania suplementów ze Światowej Organizacji Antydopingowej!!!!!!

Karnozyna to substancja składająca się z dwóch aminokwasów (histydyny i beta-alaniny). Kompleks działa jako przeciwutleniacz, który zwalcza wolne rodniki i zapobiega uszkodzeniu ciała. Ta substancja występuje naturalnie w Twoim ciele, jest obecna w mięśniach, szczególnie w szybkokurczliwych włóknach mięśniowych typu II, sercu i mózgu. Karnozyna pozwala na stabilizację pH mięśni absorbuje protony wodoru, które są uwalniane i gromadzą się w czasie treningu mięśni, zapobiega tworzeniu się kwasu mlekowego i w znacznym stopniu stymuluje regenerację a tym samym zapobiega niepożądanemu zapaleniu mięśni. Jedną z ważnych cech karnozyny dla każdego sportowca jest jej zdolność do regulowania pH i wysokiego poziomu kwasu mlekowego w mięśniach. W kwaśnym środowisku zmniejsza się zdolność kurczenia się włókien mięśniowych, wytrzymałość i siła. Karnozyna jest substancją o dużej zdolności buforowania, ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym i najważniejszą jej cechą jest wydłużenie normalnego funkcjonowania uszkodzonych komórek skazanych na „śmierć”. Badania karnozyny wykazały, że odpowiada za 30% zdolności regulacyjnych i regeneracyjnych w organizmie.

Stwierdzono, że po zastosowaniu karnozyny redukcja kwasu mlekowego jest niemal natychmiastowa, mięśnie szybko się regenerują i nadal pracują bez oznak zmęczenia. Zgodnie z tymi badaniami, zwiększona koncentracja karnozyny zwiększa pojemność buforową, co powoduje poprawę wydajności, późniejsze zmęczenie i opóźnione wyczerpanie.

Karnozyna znacznie przyczynia się do stanu fizykochemicznego kwasowości (przy buforowaniu) w mięśniach szkieletowych, które utrzymują równowagę kwasowo-zasadową w trakcie intensywnej pracy mięśni co powoduje nadmiar jonów H + powstających w wyniku akumulacji kwasu mlekowego. A to znacznie zwiększa kwasowość mięśni, co powoduje zmęczenie mięśni, zmniejsza siłę i wytrzymałość a także powolny powrót do zdrowia. Karnozyna zapobiega niepożądanemu zmęczeniu mięśni. Więcej karnozyny oznacza więcej energii, więcej mocy i większą wydajność mięśni. Karnozyna EXTRA to dodatek do pożywienia dla astronautów i absolutny mistrz wśród suplementów.

Długoterminowy problem resorpcji i wykorzystania L-karnozyny został ostatecznie rozwiązany. Po 15 latach badań, mamy formułę karnozyny, która pozwala na pełne wykorzystanie L-karnozyny (bez rozkładu na β-alaninę i L-histydynę w przewodzie pokarmowym) i gwarantuje jej wchłonięcie do każdej komórki organizmu i zachowanie 8-12 godzin.

W ostatnich latach suplementy na bazie beta-alaniny stały się popularne ze względu na ich pośrednią zdolność do syntezy karnozyny. Teraz jest gotowa formuła Karnozin EXTRA, produkt, który gwarantuje maksymalną absorpcję i aktywność mięśni.
Różnica między czystą L-Karnozyną a Karnozin Extra!
Typowy posiłek na bazie czerwonego mięsa dostarcza 250 mg czystej L-karnozyny. Problem polega na tym, że szybko ulega ona degradacji w organizmie przez enzym karnozynazy. Oznacza to, że jeśli osoba dostarcza karnozynę poprzez czerwone mięso, to nie jest to wystarczający czas działania karnozyny w organizmie, aby mogła ona zapewnić trwałe działanie ochronne. Taka sama sytuacja jest z suplementami zawierającymi czystą L-karnozynę. Podczas stosowania czystych suplementów L- karnozyny, przyswajalność wynosi poniżej 20%, zwykle około 10-15%.

Karnozin Extra to specjalny produkt zawierający L-karnozynę ale chroniony przed karnozynazą.

Karnozin Extra zapewnia nie tylko stałe, ale także wysokie stężenie karnozyny w tkankach przez okres 8-12 godzin. Dzięki temu jest łatwa do spożycia, ponieważ wystarczy ją spożyć rano i wieczorem, aby zapewnić jej działanie w ciągu całej doby . Aby uzyskać podobny efekt w przypadku czystej karnozyny należy ją przyjmować co około 30 minut oraz w dużo wyższych dawkach (od 1 mg do 2 mg co godzinę)!

Na wykresie poniżej przedstawiono różnicę w działaniu L-karnozyny i Karnozin Extra:

Certyfikaty antydopingowe

Karnozin extra oraz Komplex Q10 zostały przetestowane w laboratorium Uniwersytetu w Kolonii, który jest oficjalną instytucją do testowania suplementów ze Światowej Organizacji Antydopingowej.