Dlaczego jesteśmy 

chronicznie zmęczeni ?

Jesteś zmęczony byciem nieustająco zmęczonym…I myślisz, że próbowałeś już wszystkiego… ? 

Jesz dobrze, śpisz dobrze i ćwiczysz – powinieneś czuć się najlepiej na świecie. Zamiast tego czujesz się tak, jakbyś miał zestaw wyładowanych baterii i bez względu na to, co zrobisz, nigdy się nie ładują i chodzisz jak przysłowiowy “cień”, a rano budzisz się zmęczony i nie możesz podnieść się z łóżka…

Brzmi znajomo? Takich osób jest coraz więcej. Eksperci z brytyjskiego Royal College of Psychiatrics twierdzą, że wśród ich pacjentów jedna na pięć osób czuje się wykończona. W Polsce nie wygląda to lepiej – uczucie wyczerpania deklaruje 11 mln pracujących zawodowo osób, a u co najmniej 100 tys. z nich można rozpoznać chorobę zwaną zespołem chronicznego zmęczenia (chronic fatigue syndrom – CFS). Dla pozostałych angielscy lekarze wymyślili inny termin – zmęczeni cały czas (tired all the time – TATT).

Przez to w niepokojącym tempie rośnie sprzedaż energetyków. W 2015 roku wydaliśmy na nie 1,3mld złotych. Zmęczenie to poważny problem medyczny. Jeśli wynika z niedoborów snu, może mieć daleko idące konsekwencje. Odpowiada m.in. za ok. 20 proc. wypadków na głównych drogach. Osoby nie wysypiające się – jak twierdzą naukowcy – są też bardziej zagrożone depresją, otyłością, chorobą wieńcową, cukrzycą oraz udarem. Nawet kiedy jesteśmy wyspani , uczucie ciągłego zmęczenia może podnosić ciśnienie tętnicze krwi. Badacze z Uniwersytetu Alabamy odkryli, że dzieje się tak, ponieważ zmęczeni ludzie wkładają we wszystkie swoje czynności więcej wysiłku.

Najnowsze badania pokazały, że różne typy zmęczenia mają wiele wspólnych, wzajemnie powiązanych przyczyn. Wszystko zaczyna się od mitochondriów. 

Naukowcy zaczynają się przyglądać problemowi na poziomie komórkowym. Badają rolę mitochondriów, zwanych biologicznymi elektrowniami. Te niewielkie elementy naszych komórek zamieniają cukry, białka, tłuszcze i tlen w adenozynotrifosforan (ATP) – substancję, która jest „paliwem” dla mięśni czy mózgu. Choroby mitochondriów również objawiają się osłabieniem, stąd podejrzenie, że za odczuwaniem zmęczenia kryją się właśnie one. Tak właśnie uważa dr Robert Naviaux z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Zaobserwował on, że u osób cierpiących na chroniczne zmęczenie następują zmiany w działaniu mitochondriów. Zakłócenia mogą się pojawić z wielu przyczyn: od infekcji i urazów przez obecność toksyn w jedzeniu lub powietrzu po wszechobecny stres. Dr Naviaux podkreśla, że w grę wchodzą tu przebadane już wcześniej mechanizmy obronne. Niektóre organizmy pod wpływem niekorzystnych warunków środowiskowych zapadają w stan zbliżony do hibernacji: krótkotrwały torpor, sen zimowy lub sen letni (estywację). – Chodzi tu o oszczędzanie sił, by przeżyć trudny okres. Organizm zmniejsza ilość energii przeznaczanej na codzienną aktywność, a kluczowym elementem w tym procesie są mitochondria – tłumaczy dr Naviaux.

Karnozin extra a zmęczenie

Jeśli u Ciebie objawy są podobne to terapia mitochondrialna jest dla Ciebie. Nasz zespół pracuje od wielu lat nad tą terapią i możemy szczerze powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej ekscytujących terapii. Wiele osób boryka się od lat z przewlekłymi chorobami i potrzeba dużo czasu, aby odzyskać zdrowie i dobrą formę – u niektórych osób trwa to nawet kilka lat. Powodem tego jest fakt, że ich mitochondria nie wytwarzają wystarczającej mocy, energii aby uruchomić w ciele fazę leczenia i regeneracji. Ich ciało jest wyczerpane i pozbawione wszystkich uzdrawiających zasobów.

Naukowcy współpracowali z Instytutem Problemów Biomedycznych w Rosyjskiej Akademii Nauk od 1997 roku, pracując nad programem kosmicznym Mars Project 500, musieli znaleźć rozwiązanie dla astronautów starzejących się wewnętrznie 8 razy szybciej na każdy rok spędzony na ziemi. Wreszcie po ponad 15 latach badań opracowali rozwiązanie, które ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka, dzięki czemu dzisiaj my możemy je zaoferować. Tym rozwiązaniem jest produkt Karnozin Extra

W artykule wykorzystano materiały wewnętrzne Carnomed a także wycinki publikacji focus.pl “11 mln Polaków cierpi na TATT. Też jesteś „zmęczony cały czas”?”

Zobacz czym jest L-karnozyna i dlaczego unikalna formuła Karnozin extra jest skuteczna !

Na wykresie poniżej przedstawiono różnicę w działaniu czystej L-karnozyny i Karnozin Extra:

  Światowa Organizacja Antydopingowa i  Karnozin extra

  Karnozyny nie ma na liście środków dopingujących. Nasze produkty zostały przetestowane w laboratorium Uniwersytetu w Kolonii, który jest oficjalną instytucją do testowania suplementów ze Światowej Organizacji Antydopingowej!

  Światowa Organizacja Antydopingowa i  Karnozin extra

  Karnozyny nie ma na liście środków dopingujących. Nasze produkty zostały przetestowane w laboratorium Uniwersytetu w Kolonii, który jest oficjalną instytucją do testowania suplementów ze Światowej Organizacji Antydopingowej!

  Artykuły 

  karnozyna

  Poznaj kolejne zastosowanie karnozyny w:

  Stwardnienie rozsiane

  Spektrum Autyzmu

  Sport

  Cukrzyca

  Nasze produkty

  KARNOZIN extra

  Karnozyna znacząco przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania komórki. Może odmłodzić komórkę, która jest w procesie starzenia, przywracając w ten sposób jej normalną funkcję i przedłużając jej życie. Karnozyna jest normalnym składnikiem tkanki nerwowej i mięśni szkieletowych.

  KOLOSTRUM extra

  To wyjątkowy suplement diety, produkowany z zachowaniem najwyższych standardów. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości produktu suplement produkowany jest na zimno (mrożenie, liofilizacja). Dzięki temu podejściu zachowuje się większą ilość cennych aminokwasów, immunoglobulin, witamin i minerałów.

  KOMPLEX Q10

  Koenzym Q10 czyli ubichinon jest substancją wytwarzaną we wszystkich komórkach ludzkiego ciała a szczególnie w komórkach narządów, które zużywają większość energii, takie jak :serce, wątroba i nerki. Główną rolą koenzymu Q10 jest produkcja energii, którą każda komórka potrzebuje do normalnego funkcjonowania.

  stIMUNO komplex

  Jest silnym antyoksydantem i silnym immunostymulatorem pochodzenia roślinnego. Chroni organizm poprzez usuwanie wolnych rodników, wzmacnianie układu sercowo-naczyniowego, zmniejszanie ryzyka chorób nowotworowych, detoksykację organizmu, znaczną poprawę krążenia i utleniania tkanek.

  content_copy