KARNOZIN
extra

(suplement diety)

120 kapsułek, unikalny skład
125 mg L-karnozyny (β-alanylo-L-histydyna) w 1 kapsułce

Karnozyna jest normalnym składnikiem tkanki nerwowej i mięśni szkieletowych. Ze względu na wiele różnych związków fenolowych borówki, podobnie jak wiele innych owoców jagodowych mają, silne właściwości antyoksydacyjne. Związki przeciwutleniające zapobiegają utlenianiu szkodliwego cholesterolu LDL. Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Zawiera składniki roślinne bogate w polifenole.

cena za 1 szt. : 199 zł

120 kapsułek

cena za 2 szt. :  375 zł

2 x 120 kapsułek

Liczba kapsułek w opakowaniu: 120 sztuk

Składniki w dziennej porcji produktu: w dziennej porcji (2 kapsułki):
L-Karnozyna (β-alanylo-L-histydyna) 250 mg
Witamina E (bursztynian D-alfa-tokoferylu) 40 mg (333% RWS*)
Koenzym Q10 40 mg
L-Karnityna 40 mg
Wyciąg z borówki bagiennej (Vaccinium uliginosum Linn, 4:1) 40 mg
Wyciąg z pestek winogron (Vitis vinifera, L ) 40 mg

*RWS: dzienna referencyjna wartość spożycia dla osób dorosłych.

pozostałe składniki: substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna), substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), kapsułka (hydroksypropylometyloceluloza, substancja żelująca (karagen), regulator kwasowości (octan potasu)).

Zalecana porcja do spożycia: w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 1 kapsułka 2 razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji  do spożycia w ciągu dnia!

Warunki przechowywania:
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu

Środki ostrożności: Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem. Preparat nie nadaje  się dla dzieci poniżej 3 roku życia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety lub zdrowego stylu życia. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Produkt nie jest lekiem i nie służy do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania chorobom.

Nie zawiera: glutenu, drożdży, pszenicy, kukurydzy, jajek, sztucznych barwników, dodatków smakowych, dodatku cukru, skrobi, konserwantów, orzeszków, ryb, mięczaków.

Produkt odpowiedni dla wegetarian/wegan.

Kod EAN: 5907628975015

Bloz 7: 3578041

Wyłączny importer na terenie Polski: Carnomed sp. z o.o.
ul. Cystersów 20a, 31-553 Kraków, e-mail: biuro@carno-med.pl

KARNOZIN extra

Karnozyna występuje całkowicie naturalnie w każdej komórce ludzkiego ciała. Jej największe stężenie znajduje się w mózgu, sercu i tkance mięśniowej. Co istotne, ilość karnozyny w tkankach kręgowców obniża się z wiekiem.

Karnozyna jest całkowicie naturalnym produktem o czym świadczy fakt uzyskania bezpłatnego certyfikatu po analizie laboratoryjnej przeprowadzonej przez ogólnoświatową organizację antydopingową w Kolonii w Niemczech. L-karnozyna posiada strukturę dipeptydu utworzonego z dwóch aminokwasów (β-alaniny i L-histydyny) i jest głównym aktywnym składnikiem produktu KARNOZIN extra.

KARNOZIN extra ma unikalną recepturę i specyfikę działania, której nie można porównać z innymi produktami dostępnymi na rynku zawierającymi karnozynę ponieważ jej czas działania wynosi od 8-12h.

Karnozyna znacząco przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania komórki. Może odmłodzić komórkę, która jest w procesie starzenia, przywracając w ten sposób jej normalną funkcję i przedłużając jej życie.

Karnozyna skutecznie działa przeciwko procesom prowadzącym do pogorszenia stanu lub zmiany struktury komórki. Zapobiega to rozwojowi różnych chorób. Niektóre z tych procesów są wynikiem działania wolnych rodników, które eliminuje karnozyna jako silny przeciwutleniacz. Ponadto karnozyna działa hamująco na proces glikacji (wiązanie glukozy z białkami) co zapobiega powstawaniu powikłań cukrzycy takich jak: zaćma, miażdżyca tętnic lub spadek czynności nerek. Podobnie dotyczy ona zapobiegania karbonylowania (białka wiążące grup karbonylowych), które prowadzi do zakłóceń w strukturze białka, stopniowo aż do ich całkowitego zniszczenia.

Karnozyna wspomaga usuwanie z organizmu metali ciężkich takich jak miedź, cynk, żelazo ale także metali toksycznych takich jak arsen, ołów, rtęć, kadm i nikiel.

Ze względu na swoje działanie w mózgu karnozyna jest również znana jako neuroprotektor lub neuropeptyd. Innymi słowy, zachowuje komórki nerwowe i pełni funkcję przekazywania impulsów nerwowych (neurotrasmiter).

Przedstawiamy graficzną prezentację różnicy w działaniu Karnozin Extra i czystej L- karnozyny w tych samych dawkach Karnozin Extra i czysta L-karnozyna:

Zobacz czym jest L-karnozyna i dlaczego unikalna formuła Karnozin extra jest skuteczna !

Na wykresie poniżej przedstawiono różnicę w działaniu czystej L-karnozyny i Karnozin Extra:

  Światowa Organizacja Antydopingowa i  Karnozin extra

  Karnozyny nie ma na liście środków dopingujących. Nasze produkty zostały przetestowane w laboratorium Uniwersytetu w Kolonii, który jest oficjalną instytucją do testowania suplementów ze Światowej Organizacji Antydopingowej!

  Bezpłatne  konsultacje

  W odpowiedzi na dużą ilość zapytań od naszych klientów związaną z działaniem oraz zastosowaniem naszych suplementów uruchamiamy bezpłatne konsultacje podczas których rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości.

  Formularz konsultacyjny

  Światowa Organizacja Antydopingowa i  Karnozin extra

  Karnozyny nie ma na liście środków dopingujących. Nasze produkty zostały przetestowane w laboratorium Uniwersytetu w Kolonii, który jest oficjalną instytucją do testowania suplementów ze Światowej Organizacji Antydopingowej!

  POZOSTAŁE   produkty:

  2 x KARNOZIN extra

  2 x 120 kapsułek

   cena za 2 szt. :

  375 zł

  KOLOSTRUM extra

  120 kapsułek

   cena za 1 szt.:

   219 zł

  KOMPLEX Q10

  120 kapsułek

   cena za 1 szt.:

  199 zł

  stIMUNO KOMPLEX

  120 kapsułek

   cena za 1 szt.:

  219 zł

  content_copy