Karnozin extra a stwardnienie rozsiane – oficjalne badanie.

Carnomed d.o.o. (nasz odpowiednik w Serbii), we współpracy z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu w Novi Sad, chciałby poinformować o wynikach badań, które uzyskaliśmy. Użyliśmy zwierzęcego modelu stwardnienia rozsianego u myszy.
Badania te wykazały znaczące i bardzo ważne wyniki i chcielibyśmy je udostępnić Tobie.

Wyniki badań – Karnozin Extra:

1. Pomaga w proliferacji i przebudowie tkanki nerwowej. Zwiększa siłę proliferacyjną neuroblastów i wykazuje jakościowo znaczący potencjał ochronny na tkance
nerwowej.

2. Znacznie zmniejsza objawy u myszy cierpiących na stwardnienie rozsiane. Naciek zapalny ulega zmniejszeniu, a mniejsze obszary demielinizacji obserwuje się przy dawkach 6 kapsułek na dobę.

3. Karnozin Extra, nawet przy wysokich dawkach, nie wykazywał żadnego szkodliwego wpływu na serce, płuca, wątrobę, nerki, mózg, trzustkę, śledzionę, jądra i tkanki przewodu pokarmowego. To kwalifikuje nasz produkt jako wysoce bezpieczny w użyciu

Analiza histologiczna i morfologiczna nie wykryła żadnych strukturalnych i funkcjonalnych zmian w komórkach wyżej wymienionych tkanek. To odkrycie kwalifikuje nasz produkt Karnozin Extra jako wysoce bezpieczny produkt do użytku, ponieważ nie zaobserwowano żadnych negatywnych skutków.

Obecnie trwają dalsze badania w tym kierunku. Niedługo powrócimy z kolejnymi wynikami. 

Suplement diety Karnozin extra skład:

Liczba kapsułek w opakowaniu: 120 sztuk

Składniki w dziennej porcji produktu: w dziennej porcji (2 kapsułki):
L-Karnozyna (β-alanylo-L-histydyna) 250 mg
Witamina E (bursztynian D-alfa-tokoferylu) 40 mg (333% RWS*)
Koenzym Q10 40 mg
L-Karnityna 40 mg
Wyciąg z borówki bagiennej (Vaccinium uliginosum Linn, 4:1) 40 mg
Wyciąg z pestek winogron (Vitis vinifera, L ) 40 mg

*RWS: dzienna referencyjna wartość spożycia dla osób dorosłych.

pozostałe składniki: substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna), substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), kapsułka (hydroksypropylometyloceluloza, substancja żelująca (karagen), regulator kwasowości (octan potasu)).

Opis składników:

Dipeptyd karnozyna składa się z dwóch aminokwasów: L-histydyny i β-alaniny.

Kolejnym składnikiem produktu jest witamina E, najważniejszy przeciwutleniacz w grupie witamin.

Koenzym Q10 jest bardzo ważną substancją nowoczesnego podejścia do medycyny mitochondrialnej. Jako ważny składnik mitochondrialnego łańcucha oddechowego odgrywa kluczową rolę w procesie ATP w mitochondriach, wpływając na kierunek poziomu energii w komórkach.

Koenzym Q10 ma silne właściwości antyoksydacyjne – neutralizuje wolny tlen i inne rodniki, a także regeneruje witaminę E. Pokazuje działanie antyoksydacyjne lipidów, zapobiegając w ten sposób zmianom lipoproteinowym oraz powstawaniu i rozwojowi chorób miażdżycowych.

Dobrze wiadomo, że organizm ludzki jest zdolny do biosyntezy. Jednak w pełni działa tylko do lat 40-tych. Biosynteza ciała stale spada i staje się bardzo niska w późniejszych latach, a przy braku różnorodności w żywieniu istnieje ryzyko wystąpienia niektórych lub kilku chorób mitochondrialnych. Inne ryzyko wiąże się z przyjmowaniem statyn przez ludzi.

Hamują enzym reduktazę HMG-CoA, a tym samym zapobiegają endogennemu tworzeniu się cholesterolu, ale także wpływają na metabolizm mewalonianu, prekursora CoQ10. Z powodu braku mewalonianu ten ważny metabolit CoQ10 jest niedostępny, a po chwili widoczne stają się jego konsekwencje. Wnioskujemy, że 50-letnia osoba, która przyjmuje statyny, musi również zawierać niezbędny suplement diety zawierający CoQ10.

L-karnityna jest biologicznie ważna, a fakt na jej korzyść wskazuje, że znajduje się ona w mleku. Dlatego sztuczne mleko dla niemowląt jest wzmocnione karnityną i tauryną.

L-karnityna znajduje się w dużych ilościach w aktywnych metabolicznie narządach, szczególnie w mięśniach, gdzie odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych, takich jak mitochondrialne β-utlenianie kwasów tłuszczowych. Odgrywa rolę w tworzeniu ATP w mitochondriach mięśnia sercowego, co wzmacnia mechanizm ochronny serca.

Kompleksowość produktu uzupełnia ekstrakt z borówki bagiennej i pestek winogron, które znane są z bogatej zawartości korzystnych flawonoidów i polifenoli, resweratrolu.

Sprawdź nasze pozostałe produkty: